Kalisie vonná
Toto video mluví za vše: Video
Zdroj: Receptář prima nápadů.
Kalisii Vonnou koupíte v našem e-shopu: Kalisie Vonná
Kotvičník zemní
Další užitečné video.
Zdroj: Youtube.com
Koupíte v našem e-shopu: Kotvičník zemní
U nás mužete zaplatit platební kartou
Zásilkovna - Dobírka zrušena.
Jelikož se nám množí nevyzvednuté zásilky na výdejních místech zásilkovny, jsme byli nuceni dobírku na zásilkovnu zrušit.
Na dobírku kurýrem GLS je stále možné.
- Úvod
- Rostliny pro zdraví - Sazenice
- Ostropestřec mariánský (sazenice)
Ostropestřec mariánský (sazenice)

- Celý popis
- Ostropestřec mariánský (sazenice)Skladem65 Kč
Ostropestřec mariánský
Ostropestřec mariánský - Silybum marianum
Ostropestřec mariánský (Silybum marianum) je jednoletá či dvouletá bylina na první pohled velmi podobná bodláku. Dorůstá výšky 60 - 150 cm, vyznačuje se výraznými, fialovo-růžovými až modrými květy a je známá především pro svůj příznivý vliv na detoxikaci a regeneraci jaterní tkáně a podporu funkce trávicí soustavy.
Užití: ochranně působí na jaterní parenchym, ovlivňuje tvorbu žluči a její distribuci, proto se užívá zejména pro léčbu a doléčování chorob jater a žlučníku.
Ostropestřec mariánský dle vědeckých poznatků chrání jaterní buňky před škodlivými toxiny a pomáhá je regenerovat. Játra jsou zejména vzhledem k dnešnímu životnímu stylu velmi zatěžovaným orgánem. Díky chemii, kterou jsme obklopeni, nezdravému jídlu, znečištěnému vzduchu atd. jsou jaterní buňky zanášeny nerozštěpenými organickými látkami, které omezují nitro-buněčnou cirkulaci. Tím se následně snižuje obsah vody v buňkách, která je velmi důležitá pro látkovou výměnu. Na snížení obsahu vodu v buňkách navazuje problematická látková výměna v celém organismu, čímž se celé naše tělo dostává do stresové situace. Ostropestřec obsahuje substance, které podporují aktivitu jaterních enzymů a pomáhá tak jaterní buňky chránit před zmíněnými toxiny.
Ostropestřec a jeho další účinky
Kromě jaterních potíží lze ostropestřec doporučit také tehdy, když chcete podpořit regeneraci cév,křečových žil, vyřešit onemocnění žlučníku, sleziny nebo dvanácterníku. Ostropestřec pomáhá také na žloutenku, hemeroidy i na žaludeční koliku. Ostropestřec je vhodný podávat lidem, kteří potřebují zmírnit následky chemoterapie nebo se potýkají s poruchami krevního oběhu. Pokud máte nízký krevní tlak nebo trpíte migrénami, může pro vás rovněž být pomocníkem.
Ostropestřec se dále doporučuje na potíže spojené s psychikou. Využívá se například na léčbu depresí. I pokud se vás týkají alergie, astma, kožní problémy nebo chcete na jaře či na podzim podpořit detoxikace organismu, můžete ostropestřec vyzkoušet.
Pěstování:Ostropestřec je původní ve Středomoří, má tedy rád teplo a dostatek slunce. Vyberte mu slunné, před větrem chráněné stanoviště s hlinitou, mírně vápnitou půdou.